...::*ENACHACHE-NeTworK*::...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Pentru a avea acces la forum va rugam sa va Inregistrati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Asa Faci Server De Triburile+Poze !

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
eXeCuTe
Membru
eXeCuTe


Mesaje : 77
Data de înscriere : 29/04/2009
Localizare : Buftea

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:27 am

Downlod:
TriburileServer

1. Dezarhivati TriburileServer

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 81095754

2. Dupa ce ati dezarhivat intrati in folderul Server

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 75903399

3. Acum deschideti setup_xampp.bat si apasati 1 apoi ENTER, si cand apare press any key to continue apasati pe Enter si trebuie sa arate ca in figura de mai jos:

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 72688265

4. Acum deschideti fisierele , apache_start.bat , mysql_start.bat , dslan_start.bat , trebuie sa arate ca in figura de mai jos :

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 29169163

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 93982902

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 80817678

5. Aflarea ip-ului: www.ip-adress.com

6. Acum deschideti browserul dumneavoastra , si introduceti ip-ul calculatorului, ar trebuii sa vedeti asa :

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 28796996

7.Sa intrati la admin trebuie doar sa scrieti in broweser IP ex: http://10.10.10.10/admin/ . Si din panoul de admin controlati tot ...

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 69302847

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! 85778748

Pentru Al Aprinde Deschideti Doar apache_start.bat , mysql_start.bat , dslan_start.bat !

Si asa se face server de triburile ! Bafta ! Very Happy

lol! Astept Pareri Very Happy


Ultima editare efectuata de catre eXeCuTe in Dum Mai 03, 2009 9:53 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Shad0W
Incepator
Shad0W


Mesaje : 40
Data de înscriere : 28/04/2009
Varsta : 30
Localizare : In YouR HDD! >:)

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 1:32 am

am o observatie u dak deschizi dslan_start.bat il faci pentru lan deschide setup_xampp.bat ca sa mearga pe net pe ip global:P
Sus In jos
http://www.Enachache.ForumZ.Ro
jamaika
Membru



Mesaje : 68
Data de înscriere : 27/04/2009

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 2:10 am

super tutoarial Wink 10/10 O intrebare E copiat de pe undeva ???dak nu da id tau sa te intreb ceva

Tutorial Copiat X(X(

Ai grije si nu zi ca nui copiat.dak nu e copiat dami parola X(
Sus In jos
ENACHACHE
Avansat
ENACHACHE


Mesaje : 157
Data de înscriere : 26/04/2009
Localizare : MuRFaTLaR

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 3:03 am

Nota 10/10 ... Felicitari pentru tutorial .. eu banuiesc ca nu e copiat dar chiar dak e apreciez efortul ca a sters linkul in cazul in care scria si a scris Adresa Forumului deci pt asta si totusi nu excludem faza ca poate EL l-a creat deci oricum ai 10/10 ast. si alte tutoriale !
Sus In jos
http://ENACHACHEmu.HopTo.oRg
taticu
Incepator



Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/04/2009
Varsta : 32
Localizare : Hunedoara

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 3:04 am

9/10...mai ai unpik de muncit...orikum ceva inedit pentru forum:P
Sus In jos
eXeCuTe
Membru
eXeCuTe


Mesaje : 77
Data de înscriere : 29/04/2009
Localizare : Buftea

Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitimeDum Mai 03, 2009 8:33 pm

nu e copiat e munca mea proprie Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Asa Faci Server De Triburile+Poze ! Empty
MesajSubiect: Re: Asa Faci Server De Triburile+Poze !   Asa Faci Server De Triburile+Poze ! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Asa Faci Server De Triburile+Poze !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Asa Modifici Viteza Si Parola La Server + poze !
» Sql Server 2000
» taticuMu good server!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
...::*ENACHACHE-NeTworK*::... :: ...::*TuToRiaLe AmestecaTe*::... :: ...::*Tutoriale si Resurse Triburile*::...-
Mergi direct la: