...::*ENACHACHE-NeTworK*::...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Pentru a avea acces la forum va rugam sa va Inregistrati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Computer Circuit By Shad0W

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shad0W
Incepator
Shad0W


Mesaje : 40
Data de înscriere : 28/04/2009
Varsta : 30
Localizare : In YouR HDD! >:)

Computer Circuit By Shad0W Empty
MesajSubiect: Computer Circuit By Shad0W   Computer Circuit By Shad0W I_icon_minitimeDum Mai 03, 2009 4:27 am

1.Creati un nou document de ce marime doriti cu background transparent! Eu am folosit 300x300px!
2.Creati inca doua layere! Aplicati Filter->Render->Clouds in fiecare layer cu specificatia ca il cel de-al 3-lea layer sa aplicati de mai multe ori pana cand albul predomina!
3.Pentru fiecare layer vom aplica Filter->Pixelate->Mosaic:
Layer 1:
Computer Circuit By Shad0W Nlrej8
Layer 2:
Computer Circuit By Shad0W 1r4yzb
Layer 3:
Computer Circuit By Shad0W 1z4wrhk

Nu este neaparat sa folositi aceste setari, dar Cel Size sa descreasca dupa cum se observa si mai sus!

4.Acum aplicati in fiecare layer Filter->Stylize->Find edges!
5.Acum vom aplica Filter->Stylize->Glowing edges! Incepand cu layer 1 si continuand Edge Brightness va scadea, iar Smoothness va creste, Edge Widith va ramane 1 cum se va observa in imagini! Spun acestea pentru ca puteti folosi alte setari decat cele de mai jos respectand aceste conditii!
Layer 1:
Computer Circuit By Shad0W 6elqme
Layer 2:
Computer Circuit By Shad0W Wqu5bl
Layer 3:
Computer Circuit By Shad0W 2regubk

Observatie:Micsorati opacitatea ultimelor 3 layere! Eu am folosit: Layer 2: 70% ; Layer 3: 30%!


Ar trebui sa obtineti ceva de genul:
Computer Circuit By Shad0W Wan7k2

6.In continuare vom umbla la Hue/Saturation! Image->Adjustments->Hue/Saturation! bifati Colorize si jucati-va cu setarile pana obtineti ceva ce va place! Eu am folosit:
Computer Circuit By Shad0W 1ze9p5l


Rezultatul:
Computer Circuit By Shad0W 2aeo8lv

10hx 4 Watch!
Sus In jos
http://www.Enachache.ForumZ.Ro
ENACHACHE
Avansat
ENACHACHE


Mesaje : 157
Data de înscriere : 26/04/2009
Localizare : MuRFaTLaR

Computer Circuit By Shad0W Empty
MesajSubiect: Re: Computer Circuit By Shad0W   Computer Circuit By Shad0W I_icon_minitimeDum Mai 03, 2009 3:37 pm

Shad0W ai nota 10/10 de la mine si dak tot esti cel mai activ membru la tutoriale PhotoShop sa sti ca te-am luat in vizor si in curand daca continui cu astfel de tutoriale vei primi si 1 rank mult mai bun ! cheers Felicitari
Sus In jos
http://ENACHACHEmu.HopTo.oRg
Shad0W
Incepator
Shad0W


Mesaje : 40
Data de înscriere : 28/04/2009
Varsta : 30
Localizare : In YouR HDD! >:)

Computer Circuit By Shad0W Empty
MesajSubiect: Re: Computer Circuit By Shad0W   Computer Circuit By Shad0W I_icon_minitimeDum Mai 03, 2009 3:53 pm

ms enachache Very Happy
Pai nu eu tiam propus sa faci o categorie photoshop?
Sus In jos
http://www.Enachache.ForumZ.Ro
Continut sponsorizat





Computer Circuit By Shad0W Empty
MesajSubiect: Re: Computer Circuit By Shad0W   Computer Circuit By Shad0W I_icon_minitime

Sus In jos
 
Computer Circuit By Shad0W
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial ApA By Shad0W
» (R)Shad0W Someting Createn by me!
» Text 3D By Shad0W For Enachache
» Photoshop Shortcut Keys by Shad0W
» Bara de -="Unelte"=- By Shad0W

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
...::*ENACHACHE-NeTworK*::... :: ...::*Photo-ShoP*::... :: ...::*Tutoriale PhotoShop*::...-
Mergi direct la: